soldier
13 مرداد 1401 - 20:31

حفظ آبروی افراد در مطالبه‌گری ضروری است

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: حفظ آبروی دیگران یکی از اصول مطالبه‌گری است و در این مسیر باید از روش درستی استفاده شود تا فرد به حرام و گناه گرفتار نشود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز پنجشنبه در همایش تشکل های مردمی مطالبه گر استان آذربایجان غربی افزود: امام حسین (ع) یکی از مطالبه گران واقعی عالم اسلام بوده و در نامه ای که در مورد قیام خود نوشته اند این موضوع را به صراحت بیان کرده اند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی مطالبه گری آرمان های انقلاب را ادامه راه امام حسین (ع) بیان کرد و گفت: مطالبه کردن آرمان های انقلاب اسلامی در حقیقت ادامه دادن راه این حضرت است چرا که امام حسین (ع) نیز برای مطالبه آرمان های پیامبر اسلام (ص) قیام کردند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری از اهداف قیام حضرت امام حسین (ع) استفاده کرده و بحث مطالبه آرمان های انقلاب اسلامی را مطرح کردند تا جوانان آرمان های انقلاب را مطالبه کرده اجازه ندهند این آرمان ها فراموش شود.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اصول و شرایط مطالبه گری گفت: مطالبه گری باید با حفظ حدود شرعی باشد و  براساس اصول و شرایطی که دین مقدس اسلام فرموده انجام شود.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی افزود: در مطالبه آرمان های متعالی انقلاب اسلامی باید به وسیله درست و مقدس این عمل انجام شود و نوع و روش مطالبه گری باید از روش های توصیه شده دین مقدس اسلام باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی روش های مطالبه گری اسلامی را از آرمان های انقلاب خواند و گفت: روش های مطالبه گری اسلامی از آرمان های انقلاب اسلامی بوده و باید رعایت شود.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 533854