soldier
10 مرداد 1401 - 20:31

وزیر آموزش و پرورش: تالیفات دکتر آذر چراغ راه دانشجویان و اساتید دانشگاه است

ایلام - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش با یادآوری اینکه دکتر آذر از روستایی دورافتاده پله های ترقی را طی کرد و دانشمند جهان اسلام شد، گفت: تالیفات متعدد و برجسته ایشان چراغ راه دانشجویان و اساتید دانشگاه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یوسف نوری روز دوشنبه در آیین تدفین دکتر عادل آذر در دهلران اظهار داشت: درگذشت ایشان ضایعه ای بزرگ بود و امروز عزادار این خدمتگزار راستین خود هستیم.

وی افزود: هر کدام از ما به نوعی شاگرد این استاد فرهیخته هستیم که برای کشور و مردم زحمات زیادی کشید.

نماینده ویژه رئیس جمهور تاکید کرد: عادل آذر از روستایی دور افتاده و محروم پله های ترقی را پیمود و به جایی رسید که منشا خدمات ارزشمندی به کشور و مردم شد.

نوری یادآور شد: امروز مردم قدرشناس و شاگردان وی بخوبی حق مطلب را ادا و در آیین تدفین این دانشمند شرکت کردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام هم با تسلیت درگذشت عادل آذر گفت: امروز مردم قدردان ایلام و سایر استان ها این دانشمند و رزمنده دفاع مقدس را با شعار یاحسین (ع) بدرقه کردند.

حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تبار افزود: دکتر آذر به همرزمان شهیدش پیوست و خدمات ارزشمند وی به جامعه فراموش نمی شود.

معاون سیاسی استاندار ایلام هم از حضور اقشار مختلف مردم تقدیر کرد.

محمدسبحان حسنی پیام تسلیت رئیس جمهور را قرائت کرد و گفت: امروز مردم بخوبی قدردانی خود را از خادمشان بجا آوردند.

نماینده حوزه جنوب در مجلس شورای اسلامی نیز یادآور شد: دکتر آذر در ۳۷ سال عمر پربرکت کاری خود منشا خدمات ارزنده ای بود و به بهترین وجه تلاش کرد و در حوزه های علمی و مدیریتی منشا خدمت بود.

سارا فلاحی هم در این آئین گفت: باید نخبگان جامعه را تکریم کنیم و قدر دان آنها باشیم.

این نماینده مجلس گفت: امروز مردم بخوبی از تلاش های دکتر آذر قدردانی کردند و با حضور خود این مهم را به منصه ظهور رساندند.

همسردکتر عادل آذر هم با تقدیر از همه حضار و کسانی که ابراز محبت کرده بودند گفت:وی استای برجسته و سیاستمداری دین دار و ولایت مدار وجانبازی فداکار بود.

طوبی غضنفری  افزود: دکتر آذر بر عهد و پیمان با شهدا ماند و امروز همه عزادار او هستند

وی همچنین فرازی از وصیت نامه وی به مردم قرائت کرد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 513839