soldier
28 دی 1401 - 13:07

اجرای برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهرداری تهران از سال آینده

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: سال آینده نخستین برش از اجرای این برنامه را شاهد خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد آخوندی در نشست خبری با موضوع «برنامه چهارم توسعه شهر تهران» که صبح امروز در ساختمان دکتر شیبانی برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس بخشنامه جدید سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، شوراها موظف شدند که برنامه‌های شهرداری‌ها را از 5 سال به 4 سال کاهش دهند و این موضوع در راستای این موضوع است که مدیریت شهری هر کدام در بازه زمانی 4 ساله پاسخگوی برنامه‌های تدوین شده خود باشند.

وی تصریح کرد: برنامه چهارم توسعه شهر تهران نیز بر همین اساس تهیه و تدوین شده است و سال آینده نخستین برش از این برنامه خواهد بود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: مقدمات تهیه برنامه چهارم توسعه شهرداری تهران از اردیبهشت‌ماه کلید خورد و جلسات کارشناسی متعددی در این باب برگزار شد و کارگروه‌هایی شکل گرفت ضمن اینکه در تهیه و تدوین برنامه چهارم توسعه از ظرفیت و پتانسیل نیروهای شهرداری و کارشناسان شورای شهر تهران استفاده شده است.

آخوندی گفت: سرانجام پس از 5 الی 6 ماه کار و جلسات متعدد نسخه اولیه برنامه چهارم توسعه تهیه و تدوین شد و در ادامه در یک بازه زمانی 50 الی 60 روزه و تلاش کارشناسان در 6 کمیسیون تخصصی شورا برنامه اشاره شده تهیه و تدوین شد و این برنامه حاصل تجربه و دانش نیروهای شهرداری و کارشناسان شورای شهر تهران است.

وی افزود: در کمیسیون‌ها نیز جلسات متعددی برگزار شد، به طوری که در برخی از کمیسیون‌های تخصصی بالغ بر 30 جلسه برگزار شد و در نهایت پس از تهیه و تدوین برنامه چهارم توسعه 4 جلسه کمیسیون تلفیق با حضور مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران برگزار شد و در نهایت جمع‌بندی لازم در کمیسیون برنامه و بودجه انجام و در کمیسیون تلفیق نیز یک تغییراتی ایجاد شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: در ادامه این برنامه به صورت کامل تدوین و در کمیته بودجه شورای شهر تهران نیز این تغییرات مدیریت و با رایزنی و جلساتی که با شهرداری تهران داشتیم سرانجام برنامه چهارم توسعه تهیه و در روز گذشته نیز در صحن شورای شهر تهران به تصویب رسید.

آخوندی با بیان اینکه تلاش ما بر این بود که برنامه چهارم توسعه یک برنامه عملیاتی باشد، تصریح کرد: در تهیه و تدوین برنامه تلاش شد که از ایده‌آل‌ها و‌ آرزوها بپرهیزیم و بر مبنای اعتبارات برنامه خود را تدوین کنیم.

به گزارش تسنیم، میثم مظفر عضو شورای شهر تهران نیز با اشاره به اینکه جهت‌گیری و رویکرد برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهرداری تهران تحقق عدالت شهری است گفت: در عدالت شهری منافع شهروندی بر منافع شخصی ارجحیت دارد.

وی با اشاره به تکریم و احترام ارباب رجوع گفت: در برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهرداری تهران به این موضوع توجه ویژه‌ای شده است تا بتوانیم خدمات بی‌منت و سریع و چابکی را به شهروندان ارائه کنیم.

مظفر با اشاره به اهمیت عدالت شهری تصریح کرد: در قالب این مسئله باید فرصت برابر برای همه شهروندان در مناطق مختلف در حوزه‌های حمل و نقل، سرانه‌های فضای سبز، سرانه‌های خدماتی فراهم شود و این در حالی است که ما در برخی از مناطق با کمبود سرانه ورزشی، فرهنگی، حوزه حمل و نقل و ... روبرو هستیم در قالب عدالت شهری در برنامه چهارم توسعه به این موارد پرداخته خواهد شد.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهری حرکت به سمت عدالت شهری خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 984617