soldier
28 آذر 1401 - 01:22

فینال جام جهانی قطر| دشان: مسائلی وجود داشت اما قهرمان آرژانتین را زیر سؤال نمی‌برم/ در مورد ادامه همکاری بعداً تصمیمم را می‌فهمید

سرمربی تیم ملی فرانسه ضمن تبریک به آرژانتینی‌ها برای قهرمانی‌شان در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از عملکرد مردانش در بازی فینال دفاع کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دیدیه دشان سرمربی تیم ملی فرانسه پس از باخت این تیم برابر آرژانتین در فینال جام جهانی 2022 قطر به خبرنگاران گفت: در 60 دقیقه اول ما اصلاً فوتبال بازی نکردیم. حریف کیفیت بالایی در بازی تهاجمی خود نشان داد و ما به دلایل مختلف ضعیف‌تر از آنها بودیم. با همه این‌ها، ما با استفاده از یک توپ لو رفته به بازی برگشتیم و همین موضوع سبب می‌شود که ما بیشتر حسرت بخوریم. شاید اگر 3 بر صفر شکست می خوردیم، دیگر این‌قدر حسرت نمی‌خوردیم و فقط به حریف تبریک می‌گفتیم. الان هم البته به آرژانتینی‌ها تبریک می‌گویم، چون بازی‌شان کیفیت، قدرت تهاجمی و حتی حیله‌گری داشت، البته ما انتظارش را داشتیم و این نباید شایستگی آنها را برای قهرمانی زیر سؤال ببرد.

دشان درباره احساسش بعد از قبول شکست گفت: احساسات مختلفی وجود دارد اما در نهایت ما از بی‌رحمی فوتبال ناراحتیم. تا یک‌قدمی لمس جام رفتیم اما در نهاین این اتفاق رخ نداد. دلایل مختلفی وجود داشت که باعث شد ما به اندازه حریف خوب نباشیم از جمله انرژی تحلیل رفته تعدادی از بهترین بازیکنان‌مان به دلیل ویروس آنفلوآنزا. با وجود همه چیز، با ورود بازیکنان جوان و البته با تجربه کمتر اما باطراوت و انرژی بالاتر ما کاری که لازم بود را انجام دادیم تا به شانس رویاپردازی بدهیم اما این رویا محقق نشد.

دشان در پاسخ به این سؤال که آیا شیوع ویروس آنفلولانزا در رختکن فرانسه در ناکامی این تیم تأثیرگذار بوده است، اظهار داشت: کل گروه در معرض این ویروس قرار گرفتند. من نمی‌دانم تاثیر جسمی یا روانی آن  چه بوده اما از بابت بازیکنانی که شروع کردند، هیچ نگرانی نداشتم. شاید افت بدنی آنها نتیجه فشردگی بازی‌ها بوده باشد. اینها بهانه نیست اما آن پویایی که تا الان داشتیم را نداشتیم.

سرمربی خروس‌‌ها در پایان درباره داوری مسابقه هم با یک لبخند گفت: ای کاش این سوال را نمی‌پرسیدید. من مراقب حرفم خواهم بود. او در عین حال که می‌توانست بدتر از این باشد، می‌توانست بهتر باشد. یکسری تصمیم‌هایی وجود دارد که می‌تواند منجر به بحث شود، البته در همه مسابقات این شرایط وجود دارد. قبل از فینال به خودم اجازه دادم که بگویم آرژانتین از قضاوت بازی‌هایش ناراضی نبوده و الان بعد از بازی هم برعکس آن را نمی‌گویم. به هر حال نمی‌خواهم اعتبار قهرمانی آرژانتین را زیر سؤال ببرم. بعد از بازی با یک شخصیت داوری صحبت کردم اما وارد جزئیات نمی‌شوم. به تیم آرژانتین تبریک می‌گویم.

دشان در نهایت درباره آینده‌اش و اینکه آیا این شکست باعث خواهد شد نیمکت خروس‌‌ها را ترک کند، گفت: شما اولین نفری نیستید که امشب این سوال را از من می پرسد ... حتی اگر نتیجه برعکس بود، امروز جواب نمی‌دادم. من برای بازیکنانم و دستیارانم خیلی ناراحتم. همان‌طور که می‌دانید من در ابتدای سال آینده با رئیس فدراسیون قرار ملاقات خواهم داشت و بعد از آن شما از تصمیم من برای آینده را خواهید دانست.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 919106