soldier
08 مرداد 1401 - 22:41

۴۰ زندانی نیازمند در خراسان رضوی آزاد شدند

مشهد-ایرنا- بیست و یکمین مرحله پویش مردمی نذر هشتم همزمان با آغاز ماه محرم بصورت فراگیر در زندان‌های خراسان رضوی اجرا شد و در این طرح ۴۰ زندانی نیازمند مالی از زندانهای خراسان رضوی آزاد شدند.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا،  مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان رضوی در حاشیه برگزاری آیین آغاز ماه محرم و آزادی این زندانیان در زندان مشهد و  در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به تقارن آغاز ماه محرم و زمان برگزاری طرح نذر هشتم به همت نمازگزاران مساجد استان امروز در محل هیات احرار الحسین زندان مرکزی مشهد شاهد آزادی شماری از زندانیان جرائم مالی هستیم.

سعید سرباز جانفدا افزود:  این طرح بصورت فراگیر در سطح زندانهای استان برگزار شد و بدهی ۴۰ زندانی نیازمند مالی با مجموع بدهی ۳۰ میلیارد ریال از محل مشارکت خیرین و نمازگزاران مساجد، مشارکت ستاد دیه استان، پذیرش اعسار و گذشت شکات تأمین شد.

وی گفت: در این طرح نذر، هشتم هر ماه و به نیت امام هشتم حضرت ثامن الحجج(ع) تعدادی از زندانیان نیازمند مالی از زندان‌های استان آزاد می شوند.

۱۱ زندان، یک کانون اصلاح و تربیت و همچنین اردوگاه حرفه‌آموزی و کار - درمانی چناران در خراسان رضوی تحت مدیریت اداره ‌کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی این استان قرار دارد.

طبق اعلام مسوولان قضایی خراسان رضوی در سال گذشته، این استان با جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفر حدود ۱۷ هزار زندانی دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 501043