soldier
13 مرداد 1401 - 22:54

مهار شعله‌های آتش در یک انبار کالا واقع در میدان خراسان

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از وقوع حریق در یک انبار کالا واقع در میدان خراسان خبر داد و گفت: در حال حاضر آتش به‌طور کامل خاموش شده و لکه‌گیری نیز به پایان رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، جلال ملکی با تشریح جزئیات وقوع حریق در یک انبار کالا واقع در میدان خراسان گفت: ساعت ۲۱:۱۸ امشب یک مورد آتش‌سوزی در یک انبار کالا در میدان خراسان، ابتدای خیابان خاوران به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد و با توجه به کثرت تماس‌های شهروندان پنج ایستگاه آتش‌نشانی به‌همراه تانکر آب و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شد.

خبرنگار مهرسخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان در مدت زمان پنج دقیقه به محل حادثه رسیدند و مشاهده شد که در یک گاراژ به وسعت حدوداً دو هزار متر که در آن تعداد زیادی غرفه‌های کوچک و بزرگ که با ستون‌ها و سقف‌های نامناسب شیروانی پوشانده شده بود و اجناس زیادی در آن نگهداری می‌شد و در مجاورت آن قوطی‌های رنگ، تینر و پشم شیشه وجود داشت که همگی شعله‌ور شده بود.

وی با اشاره به تخریب سقف‌ها به دلیل وقوع حریق اظهار کرد: در فاصله کمی از این انبار یک پمپ بنزین وجود داشت و در نزدیکی آن نیز ساختمان‌های مسکونی وجود داشت و احتمال سرایت حریق به این بخش‌ها وجود داشت.

ملکی عنوان کرد: آتش‌نشانان از چند جهت عملیات را آغاز کردند و خیلی سریع موفق شدند که آتش را تحت کنترل خود درآورند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه این حادثه مورد مصدومیت و تلفات جانی در پی نداشت، گفت: در حال حاضر آتش به‌طور کامل خاموش شده و لکه‌گیری نیز به پایان رسیده و نیروها در حال ایمن‌سازی محل حادثه هستند.

وی به شهروندان توصیه کرد که با توجه به حرکت دسته‌های عزاداری در خیابان‌ها همکاری لازم را با نیروهای امدادی داشته باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 534287